dropdown
...
Dodane: 5 czerwca 2021

Szyfrowanie wrażliwych danych


W przypadku stron wymagających od swoich użytkowników danych osobowych, numeru karty kredytowej lub innych wrażliwych danych należy zadbać o ich bezpieczeństwo, by te nie wpadły w niepowołane ręce. Najlepiej w takim przypadku wykorzystać protokół do szyfrowania danych. Można to zrobić tworząc stałe przekierowanie z http do https. Należy jednak pamiętać, że podczas przesyłania danych wykorzystuje on certyfikat bezpieczeństwa SSL. Upewnić się, że aktywowałeś go w twojej usłudze hostingowej.

Dlaczego warto posiadać SSL na swojej stronie internetowej?


 • Przede wszystkim bezpieczeństwo danych użytkowników.
 • Jest to jeden z czynników, które oceniają wyszukiwarki i może mieć wpływ na wyniki wyszukiwania Twojej strony w internecie.
 • W przypadku jego braku, przy pierwszej próbie połączenia się z ze stroną wyszukiwarka wyświetli komunikat ostrzegający przed stroną i zasugeruje jej opuszczenie. Może to mieć istotny wpływ na jej odbiór. Przykład poniżej...
 • ...
 • RODO :) Właściciel serwisu powinien zadbać o bezpieczeństwo wrażliwych danych przesyłanych za pośrednictwem jego portalu.

 • Nie musisz być właścicielem dużego portalu społecznościowego ani nawet sklepu online. To może być formularz kontaktowy za pośrednictwem którego wysyłane są do Ciebie dokumenty z danymi osobowymi.

  POLECANE:

  ...
  Dedykowane IP PORADY

  Kiedy warto zainwestować i wykupić dedykowe IP dla swojego hostingu?

  Więcej...
  ...
  Blog - zarabiaj na pasji PORADY

  Jak i kiedy możemy zacząć zarabiać prowadząc swój własny blog?

  Więcej...
  POWRÓT