dropdown
...
Dodane: 3 czerwca 2021

Jak monetyzować treści publikowane na blogu?


Dla większości blogerów prowadzenie bloga jest formą spędzania wolnego czasu i przyjemnością samą w sobie. Może się jednak okazać, że publikowane przez nas treści przebiją się w internecie i zainteresowanie jest wystarczająco duże by zamienić hobby w stałe źródło dochodu. Jak zacząć zarabiać na treściach publikowanych na blogu? Możliwości jest kilka...

 • Wyświetlanie reklam na blogu
 • Tego chyba nie muszę tłumaczyć. Internet jest pełny reklam dzięki którym mamy darmowy dostęp do wielu różnych treści. Reklamodawcy płacą za wyświetlanie ich reklam obok treści właściwej, dzięki czemu użytkownicy mogą się nią cieszyć za darmo.
 • Wpisy sponsorowane
 • W tym przypadku warunki współpracy są ustalane indywidualnie. Najczęściej opisywany jest produkt/usługa co jest formą reklamy, nawet jeżeli bezpośrednio nie zachęca do jego kupna. Takie wpisy najczęściej muszą zostać oznaczone jako "wpis sponsorowany".

  Blog w popularnym serwisie czy własny hosting?


  Jeżeli zdecydujesz się pisać blog na jednym z popularnych serwisów dla blogerów, część (czasem nawet większość) przychodów z reklam wyświetlanych na blogu pobiera serwis. Popularne serwisy mają również swoje dobre strony. Łatwiej znaleźć odbiorców dla swoich treści.

  POLECANE:

  ...
  HTTPS a SSL BEZPIECZEŃSTWO

  Trochę o bezpieczeństwie użytkowników na Twojej stronie inernetowej.

  Więcej...
  ...
  Dedykowane IP PORADY

  Kiedy warto zainwestować i wykupić dedykowe IP dla swojego hostingu?

  Więcej...
  POWRÓT